...občas je člověk věcí jež roní slzy, věcí ukazující slabost...

Serj Tankian

6. května 2008 v 12:00 | psyDarkAngel
Zkopírováno zde
Serj je arménsko-americký hudebník známý především jako zpěvák skupiny System of a Down, ve které příležitostně hraje také na kytaru a klávesy.
Život
V současné době žije v Calabase ve státě Kalifornie, jeho rodina ovšem pochází z Bejrútu, odkud se Serjova rodina kvůli válce v jeho osmi letech odstěhovala. To je jeden z původů proč píše hodně protiválečné písně (B.Y.O.B., War?, P.L.U.C.K. atd).
Z hudby poslouchá hodně jazz - Miles Davis, dále pak: Fair To Midland, Tom Waits, Cesaria Evora, Ravi Shankar, Thelonious Monk. Vlastní auto Mercedes Black Benz.
Povídá se, že je od roku 2005 ženatý s arménskou umělkyní Angelou Madatyan.
Prohlásil, že jestli ho bude nějaký fanoušek pronásledovat, tak ho zastřelí a pohřbí s pistolí u hlavy. Společně s Daronem je hlavním autorem textů, které jsou hodně protiválečné (jak řekl v jednom interview, tři až čtyři na celém albu). Hodně se bouří proti tzv. "Typickému americkému způsobu života".
Každý měsíc má program s Tomem Morellem, kde si zvou hosty jako Mumia Abu-Jamal (politický vězeň), Noam Chomsky (jazykovědec) apod. Často se účastní demonstrací. Je vegetarián, nesleduje televizi a neposlouchá ani rádio.
V roce 2007 získal povolení k pobytu na Novém Zélandu.

Dílo
Serj vydal knihu básní Cool Gardens, dále založil své vydavatelství: Serjical Records, v současné době pod něj spadají 3 skupiny.
Spolu s multiinstrumentalistou Artem Tuncboyaciyanem vydal album Serart.
Podílel se na mnoha albech různých umělcu např. Deftones, Rita Mitsouko, soundtrack filmu Bug, a další. Pravidelně pořádá charitativní koncerty Axis of Justice. Roku 2005 se podílel na tvorbě alba Enter the Chicken umělce Bucketheada. 23. října 2007 vyšlo jeho sólové album Elect the Dead. Ke každé písni na albu bude natočen videoklip. Turné k novému albu Elect the Dead absolvuje se skupinou již nazývá "Serj Tankian and FCC" (FCC = Flying Cunts of Chaos - parodie na Federal Communications Commission).
Citáty
"Svět se dnes víc bojí Bushe než Saddáma."
"Státy jsou jako lidé. Když pochopíš jejich vzájemné ovlivňování, není těžké porozumět, proč jsou věci, zde v náležitosti mezinárodní politiky, konány danou cestou. Ale státy nejsou jako lidé ve smyslu toho, jak jsme obecně představováni jinými. A jejich interpretace našich zájmů se nemusí míjet se skutečností. A to je velmi nebezpečné, zvláště pak v demokracii."
Na adresu ČR a amerického radaru u nás řekl:
"O tom vím a vůbec si nemyslím, že ten protiraketový systém je dobrý nápad. Nemám pocit, že by vám to nějak pomohlo, kdybyste s radarem souhlasili. Z krátkodobého hlediska to možná nějaké výhody přinese, ale dlouhodobě určitě ne. Americká geopolitika je velmi vlivná. Vy jste urazili od roku 1989 dlouhou cestu, vstoupili jste do NATO, do EU, časem přijmete euro. Jen si musíte dávat pozor, abyste byli skutečně autonomní republika."
"Civilizace je 99 procent toho, jak na planetě žijí lidé, existuje jen pár těch, kteří jsou jí netknutí. Jenže civilizace je dnes postavená na příliš rychlém vytěžování přírodních zdrojů a neúměrném nárůstu počtu obyvatel, je neudržitelná. Můj pohled je takový, že žijeme v zajímavé době, kdy se snažíme zalepit akorát drobné dírky v ohromné zdi, která se bortí."
"Lidé a civilizace nejsou totéž. Civilizace, jak ji známe, skončila. Civilizaci mnozí zaměňují s lidmi, ale to není správné. Civilizace je pouze jedna ze struktur naší existence, která se vyvíjela tisíce let, nic víc."
"Krize demokracie tkví v tom, že se někteří politici snaží zneužít demokracii pro své ambice. Když ve jménu demokracie někoho bombardujete kvůli ropě, zneužíváte ji. Demokracie nekrachuje ve své podstatě, ale v jejím nelegitimním naplňování. Idea demokracie je skvělá, ale ve světě je pouze pár opravdových demokracií, ačkoli se jich tak tituluje spousta."
"Už je to dávno, co jsme hráli v Praze, ale je to jedno z měst, které miluji. Vzpomínám si, že jsme bydleli na kopci, odkud bylo vidět celé město. Skoro jsem nespal a brzy ráno jsem se šel projít. Pršelo a nikdo nikde nebyl. Praha má nádhernou architekturu. I setkání s obyvateli bylo úžasné. Lidé byli příjemní a všude byly nejkrásnější dívky, jaké jsem kdy viděl. Celé mi to připadalo velice umělecké. Doufám, že tam brzy budu moct zase přijet."
Celé jméno: Serj Tankian
Datum narození: 21. 8. 1967
Místo narození: Beirút, Libanon
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 rezinka rezinka | Web | 6. května 2008 v 16:09 | Reagovat

Máš štěstí, že jsi to TY, protože jinak bych už byla naštvaná! =D

2 psyDarkAngel psyDarkAngel | 6. května 2008 v 19:03 | Reagovat

opravdu se omlouvám...ale vážně mě nebaví to hledat po netu...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama